Home »Pěvecká oddělení »Kamarádi

Pěvecký sbor Kamarádi

Informace o rozvrhu se dozvíte zde.

Kamarádi je dětský pěvecký sbor určený pro mladé ve věku od 7 do 11 let. V současnosti máme oddělení ve Vinoři a v Čakovicích a celkem máme asi 45 členů.

Neustále přijímáme nové členy do svých řad.

Sbor řídí vynikající sbormistryně Mgr.Veronika Dvořáčková Žofáková.

Máme rádi dobrou muziku, zpíváme písně vážné i veselé od autorů dávné minulosti až po současné skladatele. Účastníme se mnoha koncertů doma, ale už jsme byli i v zahraničí.

Také spolupracujeme s mnoha dalšími sbory a orchestry. Někdy do svých rodin přijmeme na noc zpěváčka z jiného sboru a na oplátku my ho poté navštívíme u něj. Touto formou výměnných zájezdů jsme již procestovali celou republiku. Není to drahé a hlavně tak poznáme nové kamarády a něco i prožijeme.

Během koncertu rádi hrajeme na nástroje, někdy si i zatančíme. Naše paní sbormistryně je na nás moc hodná a máme ji moc rádi.

Natáčíme CD.

Více informací o našich CD včetně zvukových ukázek Kamarádů se můžete dozvědět zde.Historie sboru

Pěvecký sbor Kamarádi vznikl v roce 1994 jako přípravné oddělení pěveckého sboru Camerata. Hlavním smyslem práce je nejen hlasová a hudební výchova zpěváků, ale důraz je také kladen na vytvoření pěkného kolektivu, kde se všichni budou cítit příjemně a kde spolu prožijí mnoho hezkých chvil. Proto pořádáme každý rok soustředění, na kterém se cvičí nový repertoár a kde je spousta příležitostí pro společné zážitky.

Sbor zpívá především na koncertech v Praze a okolí a účastní se výměnných koncertů v České republice.

V roce 1999 jsme natočili CD Zlaté vánoční koledy, v roce 2007 CD u příležitosti 15.výročí vzniku pěveckého sboru Camerata.